21 – 27 LIPCA 2014

PONIEDZIAŁEK 21.07
PACZYNA 7.00 O dar Miłosierdzia Bożego dla ++ siostry i szwagra Felicji i Herberta Szubert.
BYCINA 8.00 + męża i ojca Henryka Janik, jego ++ rodziców Martę i Teodora, ++ rodziców Marię i Franciszka Kempa, ++ Hildegardę i Ernesta Liszka, ++ z rodzin Janik-Kempa, Stypa-Szopa, ++ księży: Piotra Żoka, Jana Kempkę i Ernesta Janoszkę oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.

WTOREK 22.07 WSPOMNIENIE ŚW. MARII MAGDALENY. PIELGRZYMKA Z LUBOMII!
PACZYNA 7.00 ZA PARAFIAN (z niedzieli 20 lipca 2014).
BYCINA 8.00 + męża Wilhelma i + syna Henryka Kucharski, ++ rodziców Stanisława i Martę Kucharski, ++ rodziców Teofila i Genowefę Sopalla, ++ braci i siostry, ++ dziadków z obu stron, + szwagra Alfreda i żonę Helenę i ich + syna Rainera.
BYCINA 17.00 ++ rodziców Jana i Matyldę Lisoń, + męża Eryka Waniek, ++ Staszka i Edytę Gdula, ++ z pokrewieństwa Waniek-Lisoń-Szegiec oraz ++ księży z naszej parafii.

ŚRODA 23.07 ŚWIĘTO ŚW. BRYGIDY, ZAKONNICY, PATRONKI EUROPY.
BYCINA 8.00 + matkę Gertrudę Kowalski w 30 rocznicę śmierci, + siostrę Irenę, ++ rodziców Stefana i Marię Konieczny, + szwagra Henryka i ++ pokrewieństwo.
BYCINA 17.00 Z prośbą o udaną operację dla Ewy.
PACZYNA 18.00 ++ rodziców Gertrudę i Huberta Kupka, + męża Zygfryda Stypa oraz ++ z pokrewieństwa Kupka-Stypa.

CZWARTEK 24.07 WSPOMNIENIE ŚW. KINGI, DZIEWICY.
BYCINA 17.00 ++ rodziców Franciszka i Zofię Poloczek, + brata Rudolfa, ++ dziadków Poloczek-Kotyrba, ++ z pokrewieństwa Kotyrba-Konieczny-Kapuściok-Matulla-Gawron, + szwagra Klausa Grobosz i jego ++ rodziców.
PACZYNA 18.00 + matkę Edeltraudę Klonek, ++ rodziców Różę i Ryszarda Guttmann oraz ++ z pokrewieństwa.

PIĄTEK 25.07 ŚWIĘTO ŚW. JAKUBA, APOSTOŁA i WSPOMNIENIE ŚW. KRZYSZTOFA!
BYCINA 16.00! O błogosławieństwo Boże dla Kierowców z Byciny (po mszy poświęcenie pojazdów!).
PACZYNA 18.00 O błogosławieństwo Boże dla Kierowców z Paczyny (po mszy poświęcenie pojazdów!).

SOBOTA 26.07 WSPOM. ŚW. ANNY, MATKI NMP, PATRONKI DIECEZJI GLIWICKIEJ!
PACZYNA 7.00 WOLNA INTENCJA.
BYCINA 8.00 ++ rodziców Wiktorię i Maksymiliana Imiela, ++ Zofię i Alfonsa Waniek i za wszystkich ++ z rodzin Imiela-Waniek-Holewa.
BYCINA 15.00 CAŁOGODZINNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU (W CISZY!).
BYCINA 18.00 KONCELEBRA: 1) + męża Jana Suchanek, ++ rodziców Jana i Marię Buchta, ++ Jana i Annę Suchanek, + siostrę Ernę, + zięcia Franciszka Macalla, ++ z pokrewieństwa Suchanek-Buchta, + Tinę Martinowską i + Ojca Piotra Żoka. 2) W intencjach Róż Różańcowych Rodziców modlących się za swoje Dzieci. MSZA NIEDZIELNA.

NIEDZIELA 27.07 17 NIEDZIELA ZWYKŁA.
PACZYNA 7.00 ++ rodziców Martę i Jerzego Mainka, ++ dziadków Martę i Józefa Mainka, ++ Emila i Genowefę Kunka, ++ Franciszka i Różę Lauer oraz + Edmunda Prochotta.
BYCINA 8.30 ++ rodziców Annę i Wilhelma Stypa, ++ Jadwigę i Józefa Brzank, + brata Karola i jego żonę Elfrydę, + siostrę Zofię, ++ Martę i Herberta, ++ szwagrów Izydora, Ernesta i Waltra, ++ dziadków Stypa-Laksa i ++ pokrewieństwo.
PACZYNA 10.30 ZA PARAFIAN.

- Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie naszych świątyń.
- Jeszcze raz przypominamy naszej Młodzieży, ze od poniedziałku do soboty (21 -26 lipca) na Górze św. Anny – ŚWIĘTO MŁODZIEŻY! W imieniu Franciszkanów – zapraszamy!
- We wtorek (22 lipca) około godziny 17.00 dotrze do nas Pielgrzymka z Lubomii w liczbie 220 osób! Liczymy na Wasze otwarte serca i domostwa. Pamiętajmy, że „Gość w dom, Bóg w dom”!
- W piątek (25 lipca) dzień św. Krzysztofa, patrona kierowców. Msze w Bycinie o 16.00 i w Paczynie o 18.00. Po mszach poświęcenie limuzyn (oczywiście będą też breloczki!). Zapraszamy licznie!
- W sobotę (26 lipca) w Bycinie o 15.00 – ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU! Jezus czeka na Ciebie!
- Także w sobotę (26 lipca) w Bycinie o 18.00 – msza w intencjach Róż różańcowych Rodziców modlących się za swoje Dzieci. Po mszy wcielenie do Szkaplerza nowych Czcicieli MB z Góry Karmel.
- Niniejszym informujemy, że tegoroczny 18 Festyn Kościelny w Bycinie przyniósł zysk w wysokości 18 tysięcy złotych! Za kwotę 14 tysięcy w najbliższym czasie „docieplimy” kilkanaście dużych okien witrażowych w kościele bycińskim i za pozostałe 4000 złotych zakupimy 1000 litrów oleju opałowego. Organizatorzy z serca dziękują Wszystkim, którzy przyczynili się do tego wspólnego sukcesu.


28 LIPCA – 3 SIERPNIA 2014

PONIEDZIAŁEK 28.07
BYCINA 17.00 WOLNA INTENCJA.
PACZYNA 18.00 + ojca Gerharda Nagel, ++ teściów Jerzego i Agnieszkę Haberla, ++ dziadków Nagel-Szczekalla-Haberla-Pluta, ++ z pokrewieństwa, + Księdza Prałata Józefa Dyllusa oraz ++ księży z naszej parafii.

WTOREK 29.07 WSPOMNIENIE ŚW. MARTY, PATRONKI GOSPODYŃ PLEBANIJNYCH!
BYCINA 17.00 WOLNA INTENCJA.
PACZYNA 18.00 + męża i ojca Piotra Piecha oraz + ojca i dziadka Jana Binia.

ŚRODA 30.07
PACZYNA 7.00 WOLNA INTENCJA.
BYCINA 8.00 WOLNA INTENCJA.

CZWARTEK 31.07 WSPOMNIENIE ŚW. IGNACEGO Z LOYOLI, KAPŁANA.
PACZYNA 7.00 WOLNA INTENCJA.
BYCINA 8.00 ++ rodziców Ignacego i Klarę Sobel, ++ Franciszka i Jadwigę Staniczek, ++ braci Józefa i Bernarda, + bratanka Joachima, + szwagra Rudolfa Leś, ++ z tych rodzin oraz ++ księży, którzy pracowali w naszej parafii.

PIĄTEK 1.08 WSP. ŚW. ALFONSA MARII LIGUORIEGO, BISKUPA I DOKTORA KOŚCIOŁA. PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA. ODWIEDZINY CHORYCH PARAFIAN!
PACZYNA 7.00 W intencjach Czcicieli NSPJ i Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwo pierwszopiątkowe.
BYCINA 8.00 WOLNA INTENCJA. Nabożeństwo pierwszopiątkowe.

SOBOTA 2.08 PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. PORCJUNKULA!
PACZYNA 7.00 WOLNA INTENCJA. Nabożeństwo pierwszosobotnie.
BYCINA 15.00 CAŁOGODZINNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU (W CISZY!).
BYCINA 16.00! Do BO, MB i Anioła Stróża z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie dla Laury Gabryś z okazji Roczku i o błog. dla jej Rodziców i Chrzestnych.
BYCINA 18.00 ++ rodziców Jana i Adelajdę Fulczyk, ++ dziadków Fulczyk-Matlok-Stypa i ++ z pokr. NIEDZIELNA.

NIEDZIELA 3.08 18 NIEDZIELA ZWYKŁA.
PACZYNA 7.00 + Georga Gwosdek w 30 dzień po śmierci.
BYCINA 8.30 ++ rodziców Łucję i Józefa Kowalik, + brata Józefa, ++ dziadków Kowalik-Konieczny, ++ Edwarda Wabiszczewicz i Franciszka Kałuża, + Józeaf Konieczny i jego + żonę Otylię, + Gertrudę Kałuża i jej + męża Ewalda oraz ++ Gerharda, Karola i Hermana.
PACZYNA 10.30 ZA PARAFIAN.

- Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie naszych świątyń.
- Biskup Gliwicki zezwala na uzyskanie jeden raz odpustu zupełnego tzw. Porcjunkuli: albo dziś, albo 2 sierpnia, albo w przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach parafialnych. Warunki uzyskania tego odpustu zupełnego: spowiedź i komunia święta, nawiedzenie kościoła, odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, modlitwa w intencji Papieża oraz wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.
- W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek (1 sierpnia) odwiedziny naszych chorych Parafian: w Paczynie od 9.00 rano i w Bycinie od 15.00 po południu.
- W sobotę (2 sierpnia) w Bycinie o 15.00 – ADORACJA NS (Twoja osobista audiencja u Jezusa)!
- W przyszłą niedzielę (3 sierpnia) na Górze św. Anny – odpust franciszkański ku czci MB Anielskiej z Porcjunkuli.
- Niniejszym informujemy, ze 5 sierpnia (we wtorek) o 18.00 w Bycinie sprawowana będzie nasza comiesięczna msza z modlitwą o uzdrowienie. Kazanie wygłosi i nabożeństwo poprowadzi Ojciec Bogdan Kocańda, franciszkanin, proboszcz i kustosz sanktuarium w Rychwałdzie. Nasz Gość przywiezie z sobą olejek radości… Zapraszamy!
- UWAGA ZAPISANI NA PIELGRZYMKĘ DO ŁAGIEWNIK I WADOWIC! Do 10 sierpnia u Proboszcza wpłacamy należną kwotę 70 złotych od osoby. Brak wpłaty w terminie oznacza rezygnację i uruchomienie listy rezerwowej!

CZY WIESZ, ŻE... w Europie ma miejsce 2650 rozwodów dziennie! Na pierwszym miejscu pod względem liczby rozwodów są Niemcy. A kolejne miejsca zajmują Wielka Brytania, Francja, Hiszpania i Polska. Na dziesięć małżeństw rozpada się u nas trzy…

 


 
 
Wszelkie prawa zastrzeżone strony internetowe strony internetowe
 
strony internetowe