28 WRZEŚNIA – 4 PAŹDZIERNIKA 2015

PONIEDZIAŁEK 28.09 WSPOMNIENIE ŚW. WACŁAWA, MĘCZENNIKA. ODPUST W PNIOWIE!
BYCINA 8.00 ++ rodziców Zofię i Franciszka Czaja, + Jana Koss, ++ Otylię i Piotra Kuś, + brata Rainera i jego + żonę, + siostrę Renatę, + synową Brygidę, + szwagierkę Magdalenę i jej + męża, ++ dziadków Imiela-Twardoń, ++ z pokrewieństwa Czaja-Koss-Wolny oraz ++ kapłanów z naszej parafii.
PACZYNA 18.00 KONCELEBRA: 1) ++ rodziców Karola i Joannę Konopka, + matkę Marię Wyżgoł oraz + ciocię Wiktorię Skrzypczyk. 2) Do BO i MB z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie dla Ryszarda Cieśluk z okazji 75 Urodzin.

WTOREK 29.09 ŚWIĘTO ŚW. ARCHANIOŁÓW MICHAŁA, GABRIELA I RAFAŁA.
BYCINA 17.00 + Ojca Jarosława Pokorę CMF w 10 rocznicę jego śmierci (pochowany w Sandomierzu).
PACZYNA 18.00 + męża i ojca Jerzego Krzysztyniak, ++ teściów Stanisława i Marię Krzysztyniak, ++ rodziców Henryka i Martę Kandziora, + brata Józefa oraz ++ szwagrów Jana i Zdzisława.

ŚRODA 30.09 WSPOMNIENIE ŚW. HIERONIMA, KAPŁANA I DOKTORA KOŚCIOŁA.
PACZYNA 7.00 + żonę i matkę Krystynę Zwiorek w 6 rocznicę jej śmierci.
BYCINA 17.00 + męża, ojca i dziadka Wernera Musioł, jego ++ rodziców i rodzeństwo, ++ Franciszkę i Augusta Laksa, + syna Gerharda, ++ Jana i Franciszkę Laksa, ++ syna Rudolfa, Jerzego i Emilię, ++ Józefę i Teresę Laksa oraz ++ księży z naszej parafii.

CZWARTEK 1.10 WSP. ŚW. TERESY OD DZIECIĄTKA JEZUS, DZIEWICY I DRA K-ŁA. RÓŻANIEC!
PACZYNA 7.00 O nowe powołania kapłańskie i zakonne. Nabożeństwo pierwszoczwartkowe.
BYCINA 17.00 ++ rodziców Wycisk-Morawiec, ++ siostry, braci, szwagrów i dziadków z obu stron, + siostrę zakonną Polikarpę i za
dusze w czyśćcu cierpiące. Msza szkolna. Pierwszy Różaniec!
PACZYNA 18.00 Do BO i MB Różańcowej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie dla
Marcina Mandrysz z okazji kolejnych Urodzin. Msza szkolna. Pierwszy Różaniec!

PIĄTEK 2.10 WSP. ŚW. ANIOŁÓW STRÓŻÓW. 1 PIĄTEK! ODWIEDZINY CHORYCH PARAFIAN!
PACZYNA 7.00 W intencjach Czcicieli NSPJ i Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwo pierwszopiątkowe.
BYCINA 17.00 ++ rodziców Annę i Jana Dworaczek, + brata Gintra, jego + żonę Dorotę, ++ dziadków Smyczek-Dworaczek, ich ++ rodzeństwa i ++ z pokrewieństwa. Różaniec!
PACZYNA 18.00 + Magdalenę Swientek (ofiarowana od Sąsiadów). Różaniec!

SOBOTA 3.10 PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA! ADORACJA!
PACZYNA 7.00 Do MB Różańcowej o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla rodziny Szendzielorz. Nabożeństwo pierwszosobotnie.
BYCINA 8.00 Do BO i MB z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie w rodzinie Stypa. Różaniec!
BYCINA 15.00 CAŁOGODZINNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU (W CISZY!).
PACZYNA 18.00 + matkę Edeltraudę Klonek, ++ rodziców Różę i Ryszarda Guttmann oraz ++ z pokrewieństwa. Różaniec!

NIEDZIELA 4.10 27 NIEDZIELA ZWYKŁA. DZIECIOM KOMUNIJNYM WRĘCZAMY RÓŻAŃCE ŚW.
PACZYNA 7.00 + męża Herberta Wyżgoł, ++ rodziców Annę i Antoniego Stypa, ++ Jana i Joannę Wyżgoł, + brata Jana, ++ dziadków z obu stron, ++ z pokrewieństwa Stypa-Wyżgoł-Kandziora i za dusze w czyśćcu cierpiące.
BYCINA 8.30 + męża Józefa Gerlich, jego ++ rodziców Pawła i Martę Gerlich, ++ Wilhelma i Katarzynę Ceglarski, + siostrę Jadwigę, + brata Wiktora i ++ z pokrewieństwa.
PACZYNA 10.30 ++ rodziców Jadwigę i Józefa Urbańczyk, ++ rodziców Emę i Huberta Sulig, ++ dziadków z obu stron, + wujka Pawła oraz za dusze w czyśćcu cierpiące. Po mszy wręczamy różańce Dzieciom Pierwszokomunijnym!
BYCINA 12.00 ZA PARAFIAN. Po mszy wręczamy różańce Dzieciom Pierwszokomunijnym!
PACZYNA 15.00 Nieszpory niedzielne i Różaniec.

- Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie naszych świątyń.
- W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Od czwartku przez cały miesiąc październik – nabożeństwa różańcowe! W piątek od 9.00 – odwiedziny chorych Parafian (w Paczynie i w Bycinie). W sobotę o 15.00 w Bycinie – nasza cotygodniowa Adoracja NS. Tego też dnia (w sobotę) o 19.00 na plebanii – spotkanie Gimnazjalistów z I i II klasy w ramach trzyletniego cyklu przygotowań do Bierzmowania. Spotkanie poprowadzi Ojciec Andrzej.
- UWAGA DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNE! W najbliższą niedzielę (4 października) na mszach o 10.30 i 12.00 wręczać będziemy Dzieciom Pierwszokomunijnym różańce święte. Niech nikogo z tego grona nie zabraknie!
- W najbliższą niedzielę (4 X) zbierać będziemy do puszek na potrzeby Caritas Diecezjalnej.
- Z dwutygodniowym wyprzedzeniem informujemy, że w niedzielę 11 października, po mszy dożynkowej w Bycinie, w restauracji „Bycina” o godzinie 13.30 – dożynkowy obiad z kawą i ciastem! Zapraszają: Pani Sołtys i Rada Sołecka! Koszt 30 złotych od osoby. Zapisy u Pani Sołtys, u Pani Renaty Wieczorek i u Pani Niny Kopytko do środy 7 października br. W sobotę (10 października) – w świetlicy OSP (po Turnieju Ulic Byciny w piłce nożnej) – ogólnodostępna zabawa taneczna!
- ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE: Joachim Mnich z Dobrej k/Krapkowic i Liliana Janoszka z Paczyny – zapowiedź pierwsza.


5 – 11 PAŹDZIERNIKA 2015

PONIEDZIAŁEK 5.10 WSPOMNIENIE ŚW. FAUSTYNY KOWALSKIEJ, DZIEWICY.
BYCINA 17.00 + żonę i matkę Agnieszkę Kasperczyk, + córkę Iwonę oraz ++ rodziców Kasperczyk-Golla. Różaniec.
PACZYNA 18.00 + męża i ojca Henryka Klaka, ++ rodziców Szendzielorz-Klaka, ++ siostry i braci oraz + Aleksandra. Różaniec.

WTOREK 6.10
PACZYNA 7.00 + Magdalenę Swientek w 30 dzień po jej śmierci.
BYCINA 17.00 ++ rodziców Kachler-Buchta, + siostrę Ernę, ++ szwagrów Jana i Waldemara, + Klaudię Koterba, + zięcia Krystiana, ++ kapłanów i za dusze czyśćcowe. Różaniec.
PACZYNA 18.00 ++ rodziców Karola i Helgę Panchyrz, ++ rodziców Bernarda i Matyldę Sopała, ++ dziadków, + bratową Izabelę i ++ z pokrewieństwa. Różaniec.

ŚRODA 7.10 WSPOMNIENIE NMP RÓŻAŃCOWEJ.
BYCINA 17.00 ZA PARAFIAN (z niedzieli 11 października 2015). Różaniec.
PACZYNA 18.00 ++ ojca Jana Binia, szwagra Piotra, kuzyna Adama, + ciocię Marię, ++ dziadków z pokrewieństwa Binia-Wyżgoł i ++ kapłanów z naszej parafii. Różaniec.

CZWARTEK 8.10 MSZE SZKOLNE!
BYCINA 17.00 Do BO i MB z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie w rodzinie Springwald.
Różaniec. Msza szkolna.
PACZYNA 18.00 + Norberta Klink (ofiarowana od Sąsiadów). Różaniec. Msza szkolna.

PIĄTEK 9.10 WSPOMNIENIE BŁ. WINCENTEGO KADŁUBKA, BISKUPA.
BYCINA 17.00 O wieczną radość dla ++ rodziców Roberta i Emilii Kotyrba, ++ Jana i Marię Cichon, za ich ++ rodziców i rodzeństwo, + męża i ojca Józefa Cichon, + Edytę Sowa i ++ z rodzin Cichon-Kotyrba-Jadwiszczok. Różaniec.
PACZYNA 18.00 + męża i ojca Jana Dyas w 1 rocznicę jego śmierci oraz ++ z rodzin Dyas-Szczepaniak-Świąder-Kozieł-Górka. Róż.

SOBOTA 10.10 ADORACJA!
BYCINA 15.00 CAŁOGODZINNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU (W CISZY!).
BYCINA 17.00 + ojca Józefa Gerlich, ++ rodziców Antoniego i Marię Bomba, + brata Rudolfa i + Jadwigę Ceglarski. Różaniec.
PACZYNA 18.00 Walerię Mrzygłód, ++ rodziców Renatę i Gintra Namyślik oraz ++ dziadków Namyślik-Mikosz. NIEDZIELNA.

NIEDZIELA 11.10 28 ZW. 15 DZIEŃ PAPIESKI! DOŻYNKI 2015 W BYCINIE! OBIAD DOŻYNKOWY!
PACZYNA 7.00 ++ rodziców Jana i Otylię Profus, ++ Eryka i Amalię Kurpas, + brata Krystiana Profus, + Urszulę Pyłypiuk, ++
Annę i Gintra Musialik oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa.
BYCINA 8.30 ++ rodziców Annę i Wilhelma Stypa, ++ Jadwigę i Józefa Brzank, ++ siostry Annę i Zofię, + brata Karola i jego + żonę Elfrydę, ++ szwagrów Izydora, Ernesta i Waltra, ++ Martę i Herberta Brzank, ++ dziadków Stypa-Laksa i ++ z pokrewieństwa.
PACZYNA 10.30 ++ Marię i Wiktora Glogowski, ++ braci Wiktora i Józefa, ++ siostry oraz ++ dziadków.
BYCINA 12.00 DOŻYNKI 2015! Po mszy procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
BYCINA 15.00 Nieszpory niedzielne i Różaniec.

- Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie naszych świątyń.
- W czwartek (8 października) – msze szkolne. Zapraszamy!
- W sobotę (10 października) – Diecezjalna Pielgrzymka Osób Życia Konsekrowanego do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Gliwicach. Msza o godzinie 10.00. Zapraszamy także świeckich Wiernych z naszej parafii!
- W przyszłą niedzielę (11 października) – XV Dzień Papieski! W związku z kolejną rocznicą wyboru Papieża św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Zbiórka do puszek (przed kościołem) na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera Dzieci i Młodzież pochodzące z rodzin ubogich (zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski).
- Niniejszym ponawiamy zaproszenie sprzed tygodnia: Pani Sołtys Byciny i jej Rada Sołecka serdecznie zapraszają Mieszkańców Byciny na przyjęcie dożynkowe (obiad i kawa z ciastem) w restauracji „Bycina” w dniu 11 października (tj. w niedzielę) po Mszy Dożynkowej o godzinie 13.30. Koszt 30 złotych od osoby. Zapisy u Pani Sołtys Ingi Kubas i u Pań: Renaty Wieczorek i Niny Kopytko do środy 7 października. Dodatkowo ogólnodostępna Zabawa Taneczna w świetlicy OSP Bycina w sobotę 10 października po Turnieju Ulic Byciny w Piłce Nożnej. ZAPRASZAMY JAK NAJLICZNIEJ!
- W przyszłą niedzielę (11 października) na Górze św. Anny – Pielgrzymka Myśliwych. Franciszkanie zapraszają!
- Od dzisiaj, aż do końca października, przyjmujemy wpłaty za ławki. Koperty imienne wraz z dobrowolną ofiarą : w paczynie wręczamy Bratu Józefowi, zaś w Bycinie wrzucamy do skarbony. Z góry dziękujemy!
- ZAPOWIEDZI: Joachim Mnich z Dobrej k/Krapkowic i Liliana Janoszka z Paczyny – zapowiedź druga.

CZY WIESZ, ŻE... Arabia Saudyjska nie chce przyjmować na swoje terytorium uchodźców syryjskich czy irackich! Według niemieckiej gazety „Frankfurter Allgemeine Zeitung” zaproponowała zaś wybudowanie 200 meczetów w Niemczech, dokąd najczęściej zmierzają uchodźcy. Taka propozycja spotkała się z natychmiastową reakcją niemieckich polityków. „Zamiast myśleć o finansowaniu meczetów w Niemczech, Saudyjczycy powinni sami zacząć przyjmować uchodźców i przestać finansować Państwo Islamskie” - oświadczył wiceprzewodniczący CDU i ekspert ds. integracji Armin Laschet. Według innego polityka chadeckiego „takie zachowanie Arabii Saudyjskiej to coś więcej niż cynizm!”.

 


 
 
Wszelkie prawa zastrzeżone strony internetowe strony internetowe
 
strony internetowe