29 WRZEŚNIA – 5 PAŹDZIERNIKA 2014

PONIEDZIAŁEK 29.09 ŚWIĘTO ŚW. ARCHANIOŁÓW MICHAŁA, GABRIELA I RAFAŁA.
BYCINA 17.00 + Ojca Jarosława Pokorę CMF w kolejną rocznicę jego śmierci.
PACZYNA 18.00 + męża i ojca Herberta Konieczny w 1 rocznicę jego śmierci.

WTOREK 30.09 WSPOMNIENIE ŚW. HIERONIMA, KAPŁANA I DOKTORA KOŚCIOŁA.
BYCINA 17.00 INTENCJA WOLNA.
PACZYNA 18.00 + męża i ojca Jerzego Krzysztyniak, ++ teściów Stanisława i Marię Krzysztyniak, ++ rodziców Henryka i Martę Kandziora, + brata Józefa oraz ++ szwagrów Jana i Zdzisława.

ŚRODA 1.10 WSP. ŚW. TERESY OD DZIECIĄTKA JEZUS, DZIEWICY I DOKTORA K-ŁA.
PACZYNA 7.00 Do MB Różańcowej o zdrowie i błog. Boże dla Edeltraudy Szendzielorz.
BYCINA 17.00 + żonę i matkę Agnieszkę Kasperczyk, + córkę Iwonę oraz ++ rodziców Kasperczyk-Golla. Różaniec.
PACZYNA 18.00 ++ rodziców Karola i Joannę Konopka, ++ z rodzin Konopka-Eliasz-Wyżgoł i + ciocię Wiktorię Skrzypczyk. Róż.

CZWARTEK 2.10 WSP. ŚWIĘTYCH ANIOŁÓW STRÓŻÓW. P-WSZY CZWARTEK M-CA!
PACZYNA 7.00 O nowe powołania kapłańskie i zakonne. Nabożeństwo pierwszoczwartkowe.
BYCINA 8.00 + męża Franciszka Klich, jego ++ rodziców i rodzeństwo, ++ rodziców Bertę i Bernarda Kranc, + szwagra Magnusa Lexy oraz ++ z pokrewieństwa Kuczmera-Dondera.
BYCINA 17.00 INTENCJA WOLNA. Różaniec. Msza szkolna. Po mszy wręczenie różańców Dzieciom Pierwszokomunijnym!
PACZYNA 18.00 INTENCJA WOLNA. Różaniec. Msza szkolna. Po mszy wręczenie różańców Dzieciom Pierwszokomunijnym!

PIĄTEK 3.10 P-SZY PIĄTEK M-CA! ODWIEDZINY CHORYCH PARAFIAN: PA-9.00 i BY-15.00!
PACZYNA 7.00 W intencjach Czcicieli NSPJ i Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwo pierwszopiątkowe.
BYCINA 17.00 ++ rodziców Wycisk-Morawiec, ++ siostry, braci, szwagrów i dziadków z obu stron, + siostrę zakonną Polikarpę i za dusze w czyśćcu cierpiące. Rożaniec.
PACZYNA 18.00 + ojca Jana Binia, + szwagra Piotra, + kuzyna Adama, + ciocię Marię, ++ dziadków i z pok. Wyżgoł-Binia i ++ kapłanów. Róż.

SOBOTA 4.10 WSPOMNIENIE ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU. PIERWSZA SOBOTA M-CA!
PACZYNA 7.00 Do BO i MB z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie w rodzinie Budniok. Nabożeństwo pierwszosobotnie i Rózaniec.
BYCINA 8.00 O wieczną radość dla + ojca Józefa Gerlich, ++ rodziców Antoniego i Marię Bomba, + brata Rudolfa i ++ z pokrewieństwa Gerlich-Ceglarski-Bomba-Matlok. Różaniec.
PACZYNA 11.00! MSZA ŚLUBNA: Grzegorz Kucza – Ilona Dornberg.
PACZYNA 14.00 Do BO i MBNP o opiekę, zdrowie i błog. Boże dla Łucji i Gintra Paździor i o błogosławieństwo dla całej Rodziny.
BYCINA 15.00 CAŁOGODZINNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU (W CISZY!).
BYCINA 16.00 Do BO, MB Różańcowej i Świętych Archaniołów z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie dla Józefa i Marii Bomba z okazji 55 rocznicy Ślubu. MSZA NIEDZIELNA.

NIEDZIELA 5.10 DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA.
PACZYNA 7.00 O błogosławieństwo Boże i zdrowie dla rodziny Sybilli i Jana Glosz.
BYCINA 8.30 ZA PARAFIAN.
PACZYNA 10.30 INTENCJA WOLNA.
BYCINA 12.00 Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie w rodzinie Ingi i Bernarda Kubas.
BYCINA 15.00 Nieszpory niedzielne i Różaniec.

- Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie naszych świątyń.
- Od środy (1 października) nabożeństwa różańcowe! Zapraszamy Wszystkich, a nade wszystko Dziatwę szkolną.
- W czwartek (2 października) na mszach szkolnych Dzieciom Pierwszokomunijnym wręczymy różańce święte.
- W piątek (3 października) odwiedziny chorych Parafian: w Paczynie od 9.00 i w Bycinie od 15.00.
- W sobotę (4 października) w Bycinie w salce (o godzinie 10.00) zebranie wszystkich Ministrantów Parafii. Ksiądz Andrzej zaprasza!
- W sobotę (4 października) w Bycinie o 15.00 – ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU!
- W najbliższą niedzielę (5 października) zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Gliwickiej.
- W zakrystiach zapisujemy do Bojkowa! Msza z modlitwą o uzdrowienie – 9 października o 18.00. Przy okazji informujemy, że Ojciec Teodor Knapczyk OFM u nas będzie 28 października o 18.00 (oczywiście w Bycinie). Już dziś Wszystkich serdecznie zapraszamy!
- APEL DO PARAFIAN! W plebiscycie „Dziennika Zachodniego” na „Najpiękniejszy kościół w województwie śląskim” z diecezji gliwickiej do finału weszły cztery świątynie, w tym kościół św. Trójcy w Bycinie! W finale jest w sumie 81 kościołów. Od przedwczoraj (26 października) do 27 października można głosować przez tradycyjne kliki oraz przez Facebooka. Namawiamy z serca do głosowania za kościołem filialnym w Bycinie na stronie www. naszemiasto. pl.
- ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE: Grzegorz Kucza, kawaler z Widowa i Ilona Dornberg, panna z Paczyny – zapowiedź trzecia.


6 – 12 PAŹDZIERNIKA 2014

PONIEDZIAŁEK 6.10
BYCINA 17.00 O wieczną radość dla + męża i ojca Józefa Cichon, ++ rodziców Roberta i Emilię Kotyrba, ++ rodziców Jana i Marię Cichon, za ich ++ rodziców i rodzeństwo. Dobry Jezu a nasz Panie udziel wszystkim duszom przebaczenia i daj im wieczne zbawienie. Różaniec.
PACZYNA 18.00 ++ rodziców Ryszarda i Stefanię Sojka, ++ Józefa i Janinę Droździk, + brata Jerzego, ++ szwagrów Bogdana i Alfreda, ++ dziadków, ++ z pokrewieństwa oraz + Ojca Piotra Żoka. Różaniec.

WTOREK 7.10 WSPOMNIENIE NMP RÓŻAŃCOWEJ!
BYCINA 17.00 ++ rodziców Kachler-Buchta, + siostrę Ernę, ++ szwagrów Jana i Waldemara, + Klaudię Koterba, ++ dziadków i za dusze czyśćcowe. Różaniec.
PACZYNA 18.00 Do Królowej Różańcowej z podz. za ot. łaski z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie dla Elżbiety Ceglarski. Róż.

ŚRODA 8.10
BYCINA 17.00 INTENCJA WOLNA. Różaniec.
PACZYNA 18.00 + Marię Wyżgoł, ++ Józefa Mrzygłód, Gertrudę i Pawła Wyżgoł oraz za dusze w czyśćcu cierpiące. Różaniec.

CZWARTEK 9.10 WSP. BŁ. WINCENTEGO KADŁUBKA, BPA. MSZE SZKOLNE! BOJKÓW!
PACZYNA 7.00 + Barbarę Havemeister, ++ Annę, Wilhelma i Gintra Havemeister, ++ Stanisławę, Karola, Maksymiliana, Adelajdę i Karola Gwozdek, + Oswalda Komander, ++ z pokrewieństwa z obu stron, ++ księży, którzy pracowali w naszej parafii i za dusze opuszczone.
BYCINA 17.00 Do BO i MB Różańcowej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie w rodzinie Płodzień. Różaniec. Msza szkolna.
PACZYNA 18.00 ++ rodziców Annę i Jerzego Żurek, + brata Józefa, + ciocię Martę Stypa. Różaniec. Msza szkolna.

PIĄTEK 10.10
BYCINA 17.00 Do BO i MB Królowej Różańca z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie w rodzinie Rudolfa i Barbary Cyroń oraz o błog. dla ich Dzieci. Różaniec.
PACZYNA 18.00 ++ Marię, Franciszka i Lesława Hanke, + Krystynę Strycharz, + Lucjana Czerniewicz i ++ księży pracujących w naszej parafii. Różaniec.

SOBOTA 11.10 ADORACJA!
PACZYNA 14.00 Chrzest święty Damiana Władysława Leszczyńskiego (w kaplicy na plebanii!).
BYCINA 15.00 CAŁOGODZINNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU (W CISZY!).
BYCINA 17.00 ++ rodziców Ignacego i Jadwigę Oczko, ++ Józefa i Marię Bomba, + męża Karola Bomba, + szwagra Bernharda Bomba i jego + żonę Hertę, + siostrę Edeltrud i jej + męża Gotfryda. Różaniec.
PACZYNA 18.00 + Walerię Mrzyglod w 2 rocznicę jej śmierci, ++ rodziców Gintra i Renatę Namyślik oraz ++ z rodzin Mrzyglod-Mikosz-Namyślik. MSZA NIEDZIELNA.

NIEDZIELA 12.10 28 NIEDZ. ZWYKŁA. 14 DZIEŃ PAPIESKI! KOLEKTA PATRONACKA!
PACZYNA 7.00 ZA PARAFIAN.
BYCINA 8.30 + męża i ojca Jerzego Jokel, jego ++ rodziców Pawła i Annę, + ojca Jerzego Laksa, + Józefa Drost, ++ dziadków Laksa-Haida, ++ księży, którzy pracowali w naszej parafii i za dusze w czyśćcu cierpiące.
PACZYNA 10.30 Do BO i MB z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie dla Ingridy Dornberg z okazji 50 Urodzin oraz o błog. dla całej jej Rodziny.
BYCINA 12.00 Do BO, MB i Anioła Stróża z podz. za ot. łaski z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie dla Kamili Alicji Karafioł z okazji Chrztu świętego oraz o błog. dla jej Rodziców i Chrzestnych. Po mszy Chrzest święty Kamili Alicji Karafioł.
BYCINA 15.00 KONCERT MARYJNY (na okoliczność nadania tytułu Bazyliki Mniejszej świątyni w Piekarach Śląskich) W WYKONANIU ZESPOŁU REGIONALNEGO „PIEKARSKIE KLACHULE” pod dyrekcją Ireny Cisek!

- Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie naszych świątyń.
- W czwartek (9 października) jedziemy do Bojkowa na mszę z modlitwą o uzdrowienie. Wyjazd o 16.30. Opłata w autokarze 10 złotych/os.
- W sobotę (11 października) w Bycinie o 15.00 – ADORACJA!
- W niedzielę (12 października) XIV Dzień Papieski. Zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera dzieci i młodzież z rodzin ubogich (zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski).
- Także w niedzielę (12 października) kolekta patronacka na budowę kościoła w Zabrzu-Grzybowicach. Kolektę zbierze i kazania na wszystkich mszach wygłosi Ksiądz Licencjusz Marian Krojenka, proboszcz i budowniczy. Po południu w Bycinie o 15.00 Koncert Maryjny w wykonaniu Zespołu Regionalnego „Piekarskie Klachule”! Koncert będzie powtórzeniem występu na okoliczność nadania tytułu Bazyliki Mniejszej kościołowi w Piekarach Śląskich. Na to wydarzenie artystyczne serdecznie zapraszamy!
- Od dziś (5 października) do końca miesiąca października zbieramy opłaty za ławki. W Bycinie podpisane koperty wrzucamy do skarbony, zaś w Paczynie wręczamy Bratu Józefowi.
- UWAGA! Także od dziś zapisujemy Chętnych na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej, organizowaną wespół z gliwicką parafią Wniebowzięcia NMP (z Kozielskiej) w dniach 7 – 14 lutego 2015 roku (w czasie ferii zimowych). Koszt od osoby 3 390 złotych. Paszport musi posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki i nie może zawierać pieczątek libijskich oraz syryjskich. Zapisy bezpośrednio u Proboszcza (u którego można też otrzymać szczegółowy program pielgrzymki). Zapraszamy

 


 
 
Wszelkie prawa zastrzeżone strony internetowe strony internetowe
 
strony internetowe