Aktualności

Intencje Mszy Św. 09.10 – 15.10. 2017

PONIEDZIAŁEK 09.10 Wspomnienie św. Wincentego Kadłubka Biskupa
BYCINA 8.00 Za Parafian.Różaniec.
BYCINA 18.00 1.Msza o uzdrowienie . 2.W intencjach RRR, grup duchowej adopcji i Apostolatu Margaretka.
PACZYNA 18.00 Za + brata Joachima w 10 rocznicę śmierci, mamę Hildegardę, ++ dziadków, ciocie, wujków, sąsiadów i znajomych i za ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu . Różaniec.
 
WTOREK 10.10
BYCINA 17.00 Za + ojca Józefa Brzank, jego ++dwie żony, 4 szwagrów, 3 szwagierki i za ++ dziadków. Różaniec.
PACZYNA 18.00 Za ++ Franciszka, Mari ę i Lesława Hanke, + Krystynę Strycharz oraz ++ dziadków. Różaniec.
 
ŚRODA 11.10
BYCINA 17.00 Za ++ Agnieszkę Kuczmera, Janinę Duda, Hildegardę Sobel, Marię Laksa. Różaniec.
PACZYNA 18.00
Za + męża i ojca Jana Dyjas, jego rodziców i siostrę, oraz za ++ rodziców Szczepaniak i za ++ z pokrewieństwa z obu stron.
Różaniec.
 
CZWARTEK 12.10
BYCINA 17.00 Do BO i MB Różańcowej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Barbary i Rudolfa oraz o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego dla dzieci i wnucząt .Różaniec. Msza szkolna.
PACZYNA 18.00  Za ++ Piotra i Wiktorię Szmatoła, Elfrydę i Józefa Kus, za ++ z pokrewieństwa Szmatoła-Gerstenberger. Różaniec. Msza szkolna.

PIĄTEK 13.10 Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego Kapłana
PACZYNA 7.00 Za ++ Paulinę i Eryka Kiszel,++ Marię, Joachima, Hermana Janoszka, Jana Mikosz jego dwie żony i ich dzieci, oraz za ++ z pokrewieństwa i za dusze w czyśćcu. Różaniec.
BYCINA 17.00 Za + męża i ojca Pawła Rudek w 1 rocznicę śmierci.
BYCINA 20.00  RÓŻANIEC I MSZA FATIMSKA.

SOBOTA 14.10 Dzień Edukacji Narodowej
BYCINA 8.00 Za + syna Romana Pońsky, męża Józefa i + zięcia Józefa Szolich. 
BYCINA 9.00 Za ++ rodziców Ignacego i Jadwigę Oczko, Józefa i Marię Bomba, męża Karola, Bernarda i Hertę Bomba, Edeltraudę i Gotfryda Żurek oraz ++ dziadków Ceglarski. Różaniec.
BYCINA 15.00 Adoracja N.S.
BYCINA 16.00 Za ++ rodziców Marię i Wiktora Kwaśniok, brata Józefa, szwagra Marcina, szwagra Joachima Smolka w 1 rocznicę śmierci i za ++ z pokrewieństwa Kwaśniok-Konieczny-Kuczmera. Msza niedzielna. 
PACZYNA 18.00 Za ++ dziadków Klarę i Eryka Rakwic, oraz za ++ Helenę i Tomasza Gasz, wujka Gintra Gasz, ciocię Elżbietę Rakwic i za ++ z pokrewieństwa. Msza niedzielna. Różaniec.

NIEDZIELA 15.10 XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
PACZYNA 7.00 Za + Henryka Pluta w 30 dzień po śmierci.
BYCINA 8.30 O wieczną radość dla + męża Józefa Gerlich, ++ rodziców Pawła i Martę Gerlich, ++ Wilhelma i Katarzynę Ceglarski, brata Wiktora, siostrę Jadwigę zięcia Huberta i za ++ z pokrewieństwa.
PACZYNA 10.30 Za + mamę Elżbietę Cyrulik w rocznicę jej śmierci, + ojca Alojzego, wujka Jana Binia, Piotra Piecha, ++ dziadków i za ++ z pokrewieństwa z rodziny Badura.
BYCINA Do 12.00 BO MB. Nieustającej Pomocy i do św. Antoniego z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie Karola Jokiel.
PACZYNA 15.00 Wystawienie N.S. Nabożeństwo różańcowe dla całej parafii.

OGŁOSZENIA
1. Dzisiaj (w niedzielę-8.10.2017) przypada XVII Dzień Papieski w związku z rocznicą wyboru Papieża św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera dzieci i młodzież pochodzące z rodzin ubogich (zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski)
2. W poniedziałek (9. Października) w Bycinie o godz. 18.00, msza o uzdrowienie. (O. Teodor).
3. W czwartek msze szkolne. Serdecznie zapraszamy uczniów, ich rodziców i wszystkich chętnych.
4. Uwaga: Do wszystkich Marianek (z Paczyny i Byciny) spotkanie z S. Emilianą, która będzie się w tym roku zajmowała formacją Marianek w naszej parafii. Spotkanie odbędzie się w piątek (13.października) w Bycinie, w salce o godz. 18.00. obecność obowiązkowa. Zapraszamy na to spotkanie również osoby, które chcą wstąpić w szeregi Marianek.
5. W piątek (13 października) o godz.20.00 Msza Fatimska.
6. W sobotę (14 października) Dzień Edukacji Narodowej. (Zachęcić uczniów i rodziców do modlitwy za nauczycieli i wychowawców. Pomodlić się także w ich intencji w modlitwie wiernych)
7. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie naszych świątyń.

Intencje Mszy Św. 16.10 – 22.10. 2017

PONIEDZIAŁEK 16.10 Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej Patronki Śląska
BYCINA 17.00 Do BO i MB. Różańcowej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Jadwigi i Rajmunda Konieczny. Różaniec.
PACZYNA 18.00 Za ++ rodziców Marię i Stanisława Smolin, męża Wernera Paździor, rodziców chrzestnych, dziadków Smolin-Żurek, Teresę Krajczyk oraz za ++ z pokrewieństwa i ++ kapłanów z naszej Parafii. Różaniec.

WTOREK 17.10 Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego Biskupa i Męczennika
BYCINA 8.00 Za + wnuczkę Sabinę Brzank.
BYCINA 17.00 Do BO i Królowej Różańcowej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie Waldemara Rudek. Różaniec.
PACZYNA 18.00 Za ++ rodziców Helenę i Franciszka Stolarczyk, Rudolfa Borowski za ++ z pokrewieństwa Cuber- Stolarczyk, O. Piotra Żoka oraz za dusze w czyśćcu. Różaniec.

ŚRODA 18.10 Święto św. Łukasza Ewangelisty
BYCINA 8.00 Za +Ignacego Przybyla w kolejną rocznicę śmierci, jego żonę Edeltraudę, Annę i Maksymiliana Lopata, Monikę i Franciszka Wolny, za dusze z rodzin Lopata - Wolny.
BYCINA 17.00 Za + męża Jerzego Matlok, jego rodziców Józefa i Franciszkę Matlok, rodziców Franciszka i Marię Guzik, ich rodzeństwo, za ++ siostry Różę i Gertrudę, szwagrów Huberta, Pawła, Henryka, Józefa, brata Tomasza i za ++ z rodzin Matlok –Janik – Guzik - Breguła. Różaniec
PACZYNA 18.00 Za ++ rodziców Kupka-Stypa, Martę Stypa i za dusze w czyśćcu. Różaniec.
 
CZWARTEK 19.10
BYCINA 17.00 Za ++ rodziców Alberta i Gertrudę Kowalski, Stefana i Marię Konieczny, siostrę Irenę Apostel, szwagra Henryka, dziadków, za ++ z pokrewieństwa oraz za ++ księży z naszej parafii. Różaniec. Msza szkolna.
PACZYNA 18.00 Za ++ teściów Marię i Franciszka Stebel, żonę Krystynę Zwiorek, ojca Ludwika, dwóch szwagrów Konrada i Franciszka oraz za ++ z pokrewieństwa z obu stron. Różaniec. Msza szkolna.
 
PIĄTEK 20.10 Wspomnienie św. Jana Kantego kapłana
PACZYNA 7.00 Do BO i MB z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie Marek. Różaniec.
BYCINA 8.00 Bo MB Różańcowej w 9 rocznicę przejścia do wieczności żony i matki Agnieszki Kuczmera. Różaniec.

SOBOTA 21.10 Wspomnienie bł. Jakuba Strzemię. Biskupa
BYCINA 8.00 Za + Henryka Poloczek w 30 dzień po śmierci.
BYCINA 14.30 Chrzest.
BYCINA 15.00 Adoracja N.S.
BYCINA 16.00 Do BO w intencji Grzegorza Rodoń z okazji rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Bo Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę MB solenizanta i całej jego rodziny. Różaniec.
PACZYNA 18.00 Za Parafian. Różaniec.

NIEDZIELA 22.10 XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA. Niedziela Misyjna.
PACZYNA 7.00 Za + męża Herberta Wyżgoł, ++ rodziców Antoniego i Annę Stypa, Jana i Joannę Wyżgoł, brata Jana Stypa i za ++ dziadków, oraz za ++ z pokrewieństwa Stypa –Wyżgoł - Kandziora i za dusze w czyśćcu.
BYCINA 8.30 Za++ rodziców Józefa i Eufemię Wolny, +męża Jerzego Wieszok, jego ++rodziców Józefa i Klarę, brata Henryka i za ++ z rodzin Wolny – Wieszok- Skrzypczyk- Musioł i za ++ Księzy z naszej parafii.
PACZYNA 10.30 Za ++ rodziców Otylię i Wilhelma Golik, + brata Jana, bratanicę Dagmarę i za + męża Franciszka Kałuża.
BYCINA 12.00 Za + Joachima Smolka w 1 rocznicę śmierci.
BYCINA 15.00  Wystawienie NS. Nabożeństwo różańcowe dla całej parafii.

OGŁOSZENIA
1. W poniedziałek (16 października) Uroczystość Św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska.
2. W poniedziałek (16 października) przypadają imieniny Biskupa Seniora Gerarda Kusza. Pamiętajmy w modlitwach o Księdzu Biskupie.
4. W czwartek msze szkolne. Serdecznie zapraszamy uczniów, ich rodziców i wszystkich chętnych.
5. W przyszłą niedzielę (22 października) Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny
6. W przyszłą niedzielę (22 października) kolekta na misje (zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski).
7. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie naszych świątyń.